اتوپلاستی

اتوپلاستی

هدف از انجام اتوپلاستی ، یا جراحی زیبایی گوش تغییر در سایز ، شکل و فرم گوش ها می باشد. برخی افراد دچار برجستگی و بد فرمی در گوش های خود می باشند؛ جراحی اتوپلاستی کمک شایانی در درمان این اختلال می کند.

اتوپلاستی

مراحل انجام جراحی اتوپلاستی

با توجه به تکنیک مورد استفاده جراح گوش ، برش ها در یکی از نواحی پشت گوش یا در چین های داخلی گوش ایجاد می شوند ؛ پس از ایجاد برش های مورد نظر ، پوست و غضروف های اضافی گوش برداشته می شود و غضروف های باقی مانده در جای اصلی خود قرار داده می شوند و پس از اتمام اصلاحات مورد نیاز برش ها بخیه زده می شوند ؛ سپس جراح گوش ، گوش ها را با استفاده از باندهای مخصوص به منظور کاهش تورم و محافظت آن ها در دور سر می بندد.

اکثرا پس از گذشت چند روز از اتوپلاستی ، جراح گوش اقدام به باز کردن باند دور سر بیمار می کند.

پس از برداشته شدن باندها ، بیماران تغییرات بسیاری را در گوش های خود مشاهده می کنند لازم به ذکر است نتیجه جراحی زیبایی گوش دائمی می باشد.

مدت زمان انجام جراحی اتوپلاستی ، بسته به میزان پیچیدگی جراحی گوش متفاوت می باشد اما معمولا به 2 ساعت زمان نیاز دارد.

با انجام جراحی زیبایی گوش ، می توان بسیاری از مشکلات بیماران از قبیل گوش های برجسته ، غیرقرینگی گوش ها و دیگر مشکلات ظاهری گوش را بر طرف کرد.

بهترین سن برای انجام جراحی اتوپلاستی

پس از اتمام 6 سالگی ، فرایند رشد گوش ها کامل می شود و هم چنین به دلیل نرم بودن غضروف گوش ، فرم دهی گوش ها در سنین کودکی آسان تر می باشد به همین دلیل توصیه می شود بعد از 6 سالگی جراحی گوش انجام شود.

کاندیدای مناسب جهت جراحی زیبایی گوش

  1. افرادی که روند رشد گوش آن ها کامل شده است.
  2. سن افراد باید بیش از 5 سال باشد.
  3. افرادی که در سلامت کامل جسمی و روحی قرار دارند.

اتوپلاستی

عوارض اتوپلاستی

اگر جراحی زیبایی گوش ، به دست جراح گوش متخصص و چیره دست انجام شود ، بیمار بعد از آن دچار مشکل نمی شود ؛ اما در غیر این صورت احتمال بروز مشکلاتی از قبیل درد شدید ، عفونت ، غیرقرینگی گوش ها ، باقی ماندن اسکارها و غیره در بیماران وجود دارد.

هزینه جراحی اتوپلاستی

مواردی هم چون دستمزد جراح گوش ، هزینه بیمارستان ، هزینه آزمایشات پزشکی ، پیچیدگی جراحی گوش و غیره در هزینه جراحی زیبایی گوش تاثیر گذار هستند و پس از بررسی موارد فوق هزینه اتوپلاستی تعیین می شود ؛ بیماران می توانند جهت معاینه و تعیین قیمت به قسمت تماس با دکتر سایت دکتر علی شعبانی مراجعه کنند.

پاسخ

19 − 7 =

Call Now Buttonتماس با دکتر