اتوپلاستی

اتوپلاستی

هدف از انجام اتوپلاستی ، یا جراحی زیبایی گوش تغییر در سایز ، شکل و فرم گوش ها می باشد. برخی افراد دچار برجستگی و بد فرمی در گوش های خود می باشند؛ جراحی اتوپلاستی کمک شایانی در درمان این اختلال می کند.

اتوپلاستی

مراحل انجام جراحی اتوپلاستی

با توجه به تکنیک مورد استفاده جراح گوش ، برش ها در یکی از نواحی پشت گوش یا در چین های داخلی گوش ایجاد می شوند ؛ پس از ایجاد برش های مورد نظر ، پوست و غضروف های اضافی گوش برداشته می شود و غضروف های باقی مانده در جای اصلی خود قرار داده می شوند و پس از اتمام اصلاحات مورد نیاز برش ها بخیه زده می شوند ؛ سپس جراح گوش ، گوش ها را با استفاده از باندهای مخصوص به منظور کاهش تورم و محافظت آن ها در دور سر می بندد.

اکثرا پس از گذشت چند روز از اتوپلاستی ، جراح گوش اقدام به باز کردن باند دور سر بیمار می کند.

پس از برداشته شدن باندها ، بیماران تغییرات بسیاری را در گوش های خود مشاهده می کنند لازم به ذکر است نتیجه جراحی زیبایی گوش دائمی می باشد.

مدت زمان انجام جراحی اتوپلاستی ، بسته به میزان پیچیدگی جراحی گوش متفاوت می باشد اما معمولا به 2 ساعت زمان نیاز دارد.

با انجام جراحی زیبایی گوش ، می توان بسیاری از مشکلات بیماران از قبیل گوش های برجسته ، غیرقرینگی گوش ها و دیگر مشکلات ظاهری گوش را بر طرف کرد.

اتوپلاستی

بهترین سن برای انجام جراحی اتوپلاستی

پس از اتمام 6 سالگی ، فرایند رشد گوش ها کامل می شود و هم چنین به دلیل نرم بودن غضروف گوش ، فرم دهی گوش ها در سنین کودکی آسان تر می باشد به همین دلیل توصیه می شود بعد از 6 سالگی جراحی گوش انجام شود.

کاندیدای مناسب جهت جراحی زیبایی گوش

 1. افرادی که روند رشد گوش آن ها کامل شده است.
 2. سن افراد باید بیش از 5 سال باشد.
 3. افرادی که در سلامت کامل جسمی و روحی قرار دارند.

عوارض اتوپلاستی

اگر جراحی زیبایی گوش ، به دست جراح گوش متخصص و چیره دست انجام شود ، بیمار بعد از آن دچار مشکل نمی شود ؛ اما در غیر این صورت احتمال بروز مشکلاتی از قبیل درد شدید ، عفونت ، غیرقرینگی گوش ها ، باقی ماندن اسکارها و غیره در بیماران وجود دارد.

هزینه جراحی اتوپلاستی

مواردی هم چون دستمزد جراح گوش ، هزینه بیمارستان ، هزینه آزمایشات پزشکی ، پیچیدگی جراحی گوش و غیره در هزینه جراحی زیبایی گوش تاثیر گذار هستند و پس از بررسی موارد فوق هزینه اتوپلاستی تعیین می شود ؛ بیماران می توانند جهت معاینه و تعیین قیمت به قسمت تماس با دکتر سایت دکتر علی شعبانی مراجعه کنند.

اتوپلاستی

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی گوش

 • مصرف دارو هایی که جراح گوش برایتان تجویز نموده را فراموش نکنید. استفاده از این دارو ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هر یک از آن ها به منظور خاصی تجویز شده اند. دوره مصرف داروی خود را به اتمام برسانید و از قطع خودسرانه دارو ها پرهیز کنید.
 • حداقل تا دو هفته مصرف دارو هایی همچون آسپرین، پروفن و ژلوفن که در خانواده دارو های منعقد کننده خون هستند و موجب کاهش غلظت خون می شوند، ممنوع است. چرا که ممکن است این قبیل دارو ها با برخی از دارو های تجویز شده تداخل داشته باشند یا سبب خون ریزی شوند.
 • بدون مشورت با پزشک هیچ داروی گیاهی یا شیمیایی مصرف نکنید.
 • از خم شدن پرهیز کرده و به هیچ عنوان سر خود را به سمت پایین نگه ندارید.
 • حداقل تا یک ماه تنها به صورت طاقباز خوابیده و از خوابیدن به پهلو و روی شکم خودداری کنید. هنگام خوابیدن یا دراز کشیدن به کمک چند بالش سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید ، به نحوی که سر بالا تر از پاها قرار داشته باشد. برای این کار می توانید از چند بالش کمک بگیرید و زیر سر خود بگذارید.
 • چنانچه پس از جراحی زیبایی گوش احساس درد داشتید جای نگرانی نیست زیرا این مسئله از عوارض جراحی بوده و پس از یکی دو روز برطرف خواهد شد. شما می توانید به منظور کنترل درد خود از دارو هایی که پزشک برایتان تجویز نموده استفاده کنید.
 • به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به گوش خود، با دهان باز عطسه و سرفه کنید.
 • حداقل تا یک هفته استراحت کرده و از انجام کارهای سنگین ورزشی و حتی روزمره خودداری نمایید. خصوصا اقداماتی همچون بلند کردن اجسام سنگین.
 • تا مدتی رفتن به استخر و شنا کردن ممنوع می باشد.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر