اقدامات قبل از جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

عمل جراحی زیبایی بینی در بین افراد جامعه بسیار فراگیر شده است از این رو در این مقاله به اقدامات قبل از جراحی بینی می پردازیم چرا که با رعایت نکات قبل و بعد عمل بینی می توانید عمل مطلوب تر و موفقیت آمیزتری را داشته باشید.

همانطور که می دانید اولین و مهمترین فاکتور لازم برای داشتن نتیجه رضایت بخش در عمل رینوپلاستی، پیدا کردن یک جراح بینی ماهر و با تجربه می باشد کسی که بتواند بدون به خطر انداختن سلامتی بیمار، بینی او را طبق سلیقه و البته متناسب با صورت او تغییر دهد.

اما در نظر داشته باشید که این تنها فاکتور برای رسیدن به نتیجه دلخواهتان نیست و چنانچه خواستار موفقیت در عمل رینوپلاستی خود هستید باید بدانید که رعایت اقدامات قبل از جراحی بینی می تواند کمک بسزایی در این زمینه به شما بکند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

مطمئن شوید که کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی هستید:

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی بینی این است که افراد از اینکه کاندیدای مناسبی برای جراحی بینی هستند اطمینان حاصل نمایند. برخی از افراد به اشتباه گمان می کنند که اگر از هزینه های جراحی که شامل دستمزد جراح بینی ، هزینه بیمارستان، داروها و غیره می باشد برخوردار باشند می توانند برای انجام این جراحی زیبایی اقدام نموده و به نتایج بسیار درخشانی از آن دست یابند در صورتیکه به هیچ وجه چنین نیست.

جراحی زیبایی بینی تنها برای افرادی قابل انجام است که دارای شرایط ذیل باشند:

بینی فرد باید واقعاٌ دارای ایرادات ظاهری باشد؛ در برخی موارد با افرادی مواجه می شویم که هیچگونه ایرادی در بینی خود نداشته ولی بنا به دلایلی همچون ایجاد تنوع یا ابتلا به اختلالاتی همچون وسواس و عادت به ایرادگیری از اعضای بدن اقدام به جراحی بینی خود می نمایند.

فرد باید از نظر روحی و جسمی سالم باشد؛ چنانچه فرد از نظر جسمی به بیماری های مزمنی همچون لوپوس ابتلا داشته باشد ممکن است روند جراحی با مشکل مواجه شده، در حین جراحی یا بعد از آن مشکلات بسیاری برای فرد به وجود بیاید.

همچنین فرد باید از نظر روحی نیز در سلامت کامل به سر ببرد. بعضاً با بیمارانی مواجه می شویم که به بیماری افسردگی مبتلا بوده و به امید بهتر شدن حال روحی شان از طریق ایجاد تغییر در ظاهر خود دست به جراحی بینی می زنند؛ جراحی بینی با چنین انگیزه هایی به شدت اشتباه است زیرا نه تنها حال روحی فرد بهتر نمی شود بلکه ممکن است استرس های شایع قبل از جراحی منجر به وخامت اوضاع روحی بیماران نیز گردد.

خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی قرار ندارند؛ برای اینکه بتوان بینی افراد را جراحی کرد باید آن ها را تحت بیهوشی عمومی قرار داد. ماده بیهوشی که اثرات آن تا چند وقت همراه بیمار می باشد ممکن است عوارض جبران ناپذیری در بیمار یا نوزاد ایجاد نماید. از همین رو فرد باردار و شیرده نه تنها از جراحی بینی ، بلکه باید از هر نوع عمل جراحی که اضطراری برای هرچه سریع تر انجام شدن آن وجود ندارد خودداری کند.

 

 

دیگر افراد مناسب برای جراحی بینی عبارتنداز :

 • افرادی که توقعات معقول و منطقی از جراحی بینی دارند.
 • اشخاصی که قادر به رعایت اقدامات قبل و مراقبت های بعد از جراحی بینی هستند.
 • اشخاصی که به اعتیاد دچار نیستند و غیره.

در ادامه به برخی از مهمترین اقدامات قبل از جراحی بینی می پردازیم :

 • در ابتدا باید بدانید دخانیات و مشروبات الکلی دارای ماده ای هستند که در صورت استفاده از آن ها اکسیژن موجود در خون فرد کاهش یافته و در نتیجه عملکرد اکسیژن رسانی خون به بافت ها را با مشکل مواجه می کند و این امر به هنگام عمل جراحی بینی می تواند بسیار خطرناک باشد بنابراین به متقاضی انجام عمل رینوپلاستی گفته می شود به مدت 2هفته قبل از انجام عمل رینوپلاستی مصرف دخانیات و مشروبات الکلی را ترک کنند.
 • همچنین داروهایی هستند که موجب رقیق شدن خون شده و انعقاد خون را دچار اختلال می کند. این داروها که آسپرین، انواع مسکن ها مثل بروفن و وارفارین از آن دسته هستند، می توانند ریسک خونریزی حین عمل جراحی زیبایی بینی را افزایش دهند. به همین خاطر از مصرف این داروها نیز باید 2 هفته قبل از انجام عمل رینوپلاستی پرهیز شود.
 • از دیگر اقدامات مهم این است که غذای قبل از عمل رینوپلاستی را سبک میل کرده و به مدت 8 ساعت قبل از عمل بینی حتما ناشتا باشید تا معده شما خالی باشد. چرا که در صورت پر بودن معده به هنگام انجام عمل زیبایی بینی امکان برگشت محتویات آن و وارد شدنشان به مجرای تنفسی و ایجاد خفگی وجود دارد.

اقدامات قبل از جراحی بینی عبارتنداز:

 • به منظور جلوگیری از به وجود آمدن هرگونه اختلال و حساسیت دارویی توصیه می شود چنانچه از داروی خاصی استفاده می کنید یا نسبت به گروهی از داروها حساسیت دارید یا حتی اگر دچار بیماری خاصی هستید حتما درباره آن ها با پزشک خود صحبت کرده و او را در جریان قرار دهید.
 • حتما آزمایشات تجویز شده توسط پزشک خود را انجام داده و نتایج آن ها را روز انجام عمل رینوپلاستی همراه داشته باشید.
 • چنانچه دچار سرماخوردگی قبل از عمل بینی شدید باید تا بهبودی کامل صبر کرده و عمل رینوپلاستی خود را عقب بی اندازید.
 • استحمام جزء اقدامات شب قبل از عمل بینی می باشد زیرا ممکن است تا مدتی پس از جراحی رینوپلاستی نتوانید حمام بروید.
 • در روز جراحی بینی ، خانم ها باید بدون آرایش بوده و آقایان نیز ریش و سبیل خود را اصلاح کرده باشند.
 • همچنین درنظر داشته باشید که لباسی راحت و دکمه دار به تن کنید تا در زمان تعویض با بینی تماسی نداشته باشد.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر