بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک، در علم پزشکی با نام بلفاروپلاستی شناخته می شود، جزء شایع ترین جراحی های زیبایی است که طرفداران بسیار زیادی دارد؛ هدف از این جراحی رفع افتادگی و حذف کیسه های چربی اضافی چشم انجام میگیرد.

جراحی زیبایی پلک ، به دو دسته جراحی پلک فوقانی و جراحی پلک تحتانی تقسیم می شود.

بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی پلک بالا

زیبایی پلک بالا تاثیر به سزایی در زیبایی چشم ها دارد ، از این رو افراد بسیاری خواستار انجام جراحی زیبایی پلک بالا می باشند ؛ در برخی از مواقع بیماران دچار افتادگی پلک شدید هستند به طوری که بینایی آن ها تحت تاثیر قرار گرفته است ، در این صورت جراحی پلک بالا جنبه درمانی پیدا می کند.

جراح پلک ، به منظور برداشتن پوست و کیسه های چربی اضافی در چین های طبیعی پلک بالا ، برش ایجاد می کند و پس از انجام اصلاحات مورد نیاز برش ها را بخیه می زند ؛ برش های ایجاد شده در جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا ، در بین چین های طبیعی پلک پنهان می شوند بنابراین جای اسکار ناشی از بخیه ها دیده نمی شود.

بلفاروپلاستی پلک پایین

هدف جراح پلک از انجام این جراحی برداشتن چربی های اضافی در زیر چشم می باشد به همین منظور با ایجاد برش در ناحیه زیر مژه های پلک پایین ، اقدام به تخلیه آن ها می کنند و سپس برش ها را بسیار ظریف بخیه می زند به طوری که جای زخم های آن باقی نماند.

عوارض عمل بلفاروپلاستی

در برخی از مواقع بیمارانی که جراحی زیبایی پلک انجام داده اند دچار عوارضی هم چون عفونت ، غیرقرینگی پلک ها ، دوبینی ، تاربینی ، ایجاد جوش های سفید در ناحیه بخیه ها ، بسته نشدن چشم ها به طور کامل ، درد شدید و غیره می شوند.

عوارض فوق در صورتی در بیماران رخ می دهد که جراحی پلک آن ها به دست جراح بی تجربه و بی مهارت انجام گرفته باشد اما اگر جراح انتخابی شما به اندازه کافی زبده باشد دچار هیچ کدام یک از عوارض بالا نمی شوید فقط پس از جراحی بلفاروپلاستی ، با توجه نوع پوست تان ممکن است کمی تورم و کبودی مشاهده کنید که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

بلفاروپلاستی

دوره نقاهت عمل بلفاروپلاستی

معمولا کسانی که جراحی زیبایی پلک انجام داده اند با توجه به شرایط و رعایت مراقبت های مورد نیاز پس از گذشت 10 روز می توانند به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازند ، این مدت زمان نیز برای رفع کبودی و تورم مورد نیاز می باشد.

بلفاروپلاستی با لیزر

در این روش به جای استفاده از چاقو جراحی ، از اشعه لیزر استفاده می شود و جراح پلک پس از بی حس کردن بیمار ، با استفاده از لیزر اقدام به برطرف کردن چربی و پوست های اضافی پلک می کند.

پاسخ

پانزده − چهار =

Call Now Buttonتماس با دکتر