تزریق فیلر

تزریق فیلر

تزریق فیلر ، یکی از روش های جوانسازی است که به منظور جبران حجم از دست رفته چربی های صورت و دیگر نواحی بدن که ناشی از افزایش سن می باشد ؛ انجام می گیرد. تزریق فیلر باعث شادابی و جوان تر شدن چهره خواهد شد.

با بالا رفتن سن ، پوست صورت به تدریج افتاده شده و حجم برخی از نواحی همچون گونه ، چانه ، دور لب و دهان از دست خواهد رفت. به طبع این مسئله زیبایی چهره را تحت تاثیر قرار می دهد ولی با تزريق فيلر می توان همه این موارد را اصلاح نمود.

تزریق فیلرمزایای تزریق فیلر

پس از درمان و بلافاصله پس از اتمام تزریق ، نتایج قابل مشاهده و چشمگیر خواهد بود.

در این روش می توان به صورت همزمان چند ناحیه از صورت را تحت درمان قرار داد.

پس از اتمام درمان ، فرد قادر است به راحتی به انجام کارهای روزمره خود برسد و نیازی به بستری شدن و گذران دوران نقاهت نخواهد داشت.

ماندگاری تزریق فیلر همیشگی نیست اما در مقایسه با سایر روش ها نتایج بیشتر باقی خواهند ماند.

کاربرد های تزریق فیلر

 • افزایش حجم چانه
 • افزایش حجم لب ها
 • افزایش حجم گونه ها
 • ترمیم و بهبود ظاهر اسکار و زخم
 • رفع چین و چروک و افتادگی پوست
 • کاهش یا برطرف کردن تیرگی زیر چشم

نکته

توجه داشته باشید که اثر فیلر ها دائمی نیست بنابراین تزریق فیلر برای افرادی که به دنبال روشی دائمی برای افزایش حجم نواحی مختلفی صورت خود هستند، مناسب نیست.

انواع فیلر

فیلر ها انواع مختلفی دارند و انتخاب نوع آن به شرایط بیمار و ناحیه تحت درمان بستگی دارد. فیلر ها عبارتند از :

 1. هیالورونیک اسید : این ماده به صورت طبیعی در بدن انسان وجود داشته و به سفت شدن پوست و همچنین از بین رفتن چین و چروک آن کمک خواهد کرد.
 2. کلسیم هیدروکسید آپاتیت : این ماده برای پر کردن شیار های عمیق مورد استفاده قرار می گیرد.
 3. پلی لاکتیک اسید : این ماده موجب کلاژن سازی پوست خواهد شد. البته به تدریج عمل کرده و نتایج تزریق بلافاصله پس از پایان درمان قابل رویت نیست.
 4. تزریق چربی : در این روش چربی از قسمت هایی از بدن خود فرد گرفته می شود و پس از خالص سازی ، به نواحی مورد نظر تزریق خواهد شد.

تزریق فیلر

تزریق فیلر زیر چشم

گودی یا تیرگی زیر چشم از جمله عواملی هستند که دغدغه بسیاری از افراد می باشد و ممکن است بر اثر بالا رفتن سن یا وراثت پدید آید. با استفاده از تزریق فیلر می توان گودی و تیرگی زیر چشم را برطرف نمود و موجب شادابی چهره و افزایش اعتماد به نفس فرد شد.

تزریق فیلر بینی

در تزریق فیلر به بینی می توان مواردی همچون ناصافی ، قوز کم ، افتادگی نوک بینی ، نا متقارنی ، تورفتگی و غیره را برطرف نمود. همچنین با تزریق فیلر به گونه ها می توان بینی را کوچک تر نشان داد.

اقدامات قبل از تزریق فیلر

 1. انتظاراتی که از تزریق فیلر دارید را با پزشک خود در میان بگذارید.
 2. درباره جنس و کیفیت فیلر مورد استفاده بررسی و تحقیق کنید.
 3. در صورتی که سابقه بیماری دارید یا از حساسیت دارویی برخوردار هستید ، به پزشک خود اطلاع دهید.
 4. در صورتی که قبلا اقدامات زیبایی انجام داده اید ، پزشک معالج را در جریان بگذارید.
 5. ار دارو هایی همچون آسپرین ، پروفن و این قبیل دارو ها که موجب رقیق شدن خون می شوند خودداری کنید.
 6. توجه داشته باشید که تزریق فیلر باید حتما توسط پزشک انجام شود و ممکن است در صورت مراجعه به سالن های آرایشگاهی ، متحمل عوارض شوید.

تزریق فیلر

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

 • پیشنهاد می شود 2 تا 3 روز به روی نواحی ای که مورد تزریق قرار گرفته اند ، کمپرس یخ قرار دهید. این کار از افزایش خون ریزی ، تورم و کبودی جلوگیری می کند.
 • از ماساژ دادن نواحی مورد درمان اکیدا خودداری نمایید و به هیچ عنوان از کمپرس گرم استفاده نکنید. در واقع ماساژ دادن و استفاده از کمپرس گرم منجر به جا به جایی فیلر تزریق شده می شود.
 • تا چند روز پس از تزریق فیلر به صورت طاقباز خوابیده و از خوابیدن به پهلو و روی شکم خودداری نمایید. همچنین از چند بالش استفاده کرده و سر خود را بالا تر از حد معمول قرار دهید. این کار برای کاهش تورم و کبودی صورت شما کمک کننده است.
 • حداقل تا یک روز پس از تزریق فیلر ، استفاده از لوازم آرایشی ممنوع می باشد. چرا که این مواد می توانند منجر به عفونت شوند.
 • تا 24 ساعت از شستن و آب زدن به صورت خود پرهیز کنید. چرا که می تواند منجر به جا به جایی مواد شود.
 • تا چند روز پس از تزریق فیلر استعمال دخانیات ممنوع می باشد.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر