مراقبت های بعد از تزریق فیلر

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

مراقبت های بعد از تزریق فیلر از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که در صورت عدم رعایت صحیح آن ها ممکن است فرد دچار عوارض شده یا تاثیر فیلر تزریقی کم شود و نتیجه مورد قبول حاصل نگردد.

همانطور که می دانید فیلر خاصیت پرکنندگی دارد و از روش های درمانی و زیبایی به جهت ترمیم جای زخم ( اسکار ) ، بهبود چین و چروک و همچنین به منظور حجم دهی به بافت هایی که بنا به دلایلی همچون افزایش سن ، چربی خود را از دست داده اند ، می باشد.

فردی که عمل تزریق فیلر را انجام می دهد باید نسبت به مراقبت های بعد از تزریق فیلر نیز آگاهی های لازم را داشته و در جهت رعایت آن ها تلاش خود را بکار گیرد تا بتواند نتایجی رضایت بخش با ماندگاری بالا را بدست آورد.

مراقبت های بعد از تزریق فیلر

هرچند که پزشک معالج تمامی نکات ضروری را به بیمارانش گوشزد خواهد نمود اما طی این مقاله به برخی از پراهمیت ترین مراقبت های بعد از تزریق فیلر اشاره خواهیم نمود:

استفاده از کمپرس یخ

یکی از مهمترین مراقبت های بعد از تزریق فیلر گذاشتن کمپرس یخ بلافاصله بعد از تزریق می باشد. بهتر است این کار را تا 48 الی 72 ساعت پس از تزریق ادامه دهید. فواید این اقدام به شرح زیر است:

  1. بهبود کبودی و تورم
  2. پیشگیری از خونریزی
  3. جلوگیری از پخش شدن فیلر به نقاط دیگر

نکته ای که باید در نظر بگیرید این است که در این مدت به هیچ وجه از کمپرس گرم استفاده نکنید زیرا موجب شل شدن و جابجایی مواد تزریق شده می گردد.

ماساژ پس از تزریق فیلر

مورد دیگری که باید بعد از تزریق فیلر در نظر داشته باشید این است که ، محل تحت درمان را ماساژ نداده و به آن فشاری وارد نکنید. زیرا فشار وارد آوردن به آن باعث جابجایی فیلر می شود.

آرایش بعد از تزریق فیلر

حدالامکان ناحیه ای که بر روی آن تزریق فیلر انجام گرفته است را به 24 ساعت بعد موکول نمایید چرا که ممکن است مواد آرایشی موجب آلودگی آن بخش شده و سبب بروز عفونت گردد.

استحمام بعد از تزریق فیلر

حمام کردن یا شستن منطقه ای که تزریق فیلر در آن انجام گرفته است چنانچه با آب گرم نباشد مانعی ندارد. فقط مراقب باشید علاوه بر عدم تماس با آب گرم ، در هنگام شستشو فشاری نیز به آن وارد نگردد.

فعالیت بعد از تزریق فیلر

پس از تزریق فیلر لازم است تا مدتی که پزشک برای شما تعیین می کند از خم کردن سر و انجام فعالیت های سنگین خودداری نمایید.

نکته آخر

چنانچه موارد فوق را رعایت نمایید می توانید به نتایج موفقیت آمیزی دست پیدا کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر