اتوپلاستی

هدف از انجام اتوپلاستی ، یا جراحی زیبایی گوش تغییر در سایز ، شکل و فرم گوش ها می باشد. برخی افراد دچار برجستگی و بد فرمی در گوش های خود می باشند؛ این جراحی کمک شایانی در درمان این اختلال می کند. دکتر علی شعبانی با تکیه بر دانش ، مهارت ، تخصص و تجربه خود قادر هستند در این امر به شما کمک شایانی نمایند.

اتوپلاستی

مراحل انجام جراحی اتوپلاستی با دکتر شعبانی

با توجه به تکنیک مورد استفاده بهترین دکتر جراحی گوش در بابل یا دیگر استان های کشور ، برش ها در یکی از نواحی پشت گوش یا در چین های داخلی گوش ایجاد می شوند ؛ پس از ایجاد برش های مورد نظر ، پوست و غضروف های اضافی گوش برداشته می شود و غضروف های باقی مانده در جای اصلی خود قرار داده می شوند و پس از اتمام اصلاحات مورد نیاز برش ها بخیه زده می شوند ؛ سپس جراح ، گوش ها را با استفاده از باندهای مخصوص به منظور کاهش تورم و محافظت آن ها در دور سر می بندد. اکثرا پس از گذشت چند روز از آن ، جراح گوش اقدام به باز کردن باند دور سر بیمار می کند. پس از برداشته شدن باندها ، بیماران تغییرات بسیاری را در گوش های خود مشاهده می کنند لازم به ذکر است نتیجه عمل گوش دائمی می باشد. مدت زمان انجام اتوپلاستی ، بسته به میزان پیچیدگی جراحی زیبایی گوش متفاوت می باشد اما معمولا به 2 ساعت زمان نیاز دارد. با انجام آن، می توان بسیاری از مشکلات بیماران از قبیل گوش های برجسته ، غیرقرینگی گوش ها و دیگر مشکلات ظاهری گوش را بر طرف کرد.

کدام دسته از افراد کاندیدای اصلی جراحی گوش می باشند؟

 • افرادی با گوش هایی بزرگ
 • افراد با گوش هایی بیرون زده
 • افراد با برجستگی های بسیار زیاد گوش
 • اشخاصی با فاصله بسیار زیاد گوش با یر
 • آن دسته از افرادی که از جراحی گوش خود در گذشته رضایت ندارند

پروسه مرحله به مرحله جراحی گوش ها

بکارگیری از ماده بیهوشی : جراحی با ایجاد برش هایی در نواحی مختلف گوش ها آغاز خواهد شد ، به این معنا که قطعا زیبا جویان طی این پروسه درد بسیار زیادی را احساس خواهند کرد. به همین منظور جراح گوش از ماده بیهوشی استفاده کرده تا فرآیند اتوپلاستی با آرامش بیشتر در زیبا جویان انجام شود.

ایجاد برش های گوش : با توجه به مشکلات موجود که در جلسات مشاوره از جانب پزشک بررسی شده است ، برش ها در نواحی همچون لبه گوش ، غضروف و غیره نیز ایجاد خواهند شد ، تا بعد از پایان جراحی به راحتی قابل مشاهده نباشند.

اصلاح اختلالات گوش : پزشک در طی جراحی گوش ، غضروف و پوست گوش بیمار را اصلاح کرده و تغییرات لازم را نیز ایجاد می کند و در انتها و پس از اعمال تغییرات لازم به منظور حفظ ساختار جدید از بخیه ها  برای بستن برش ها بکار می گیرد. جالب است بدانید که ممکن است جراح از بخیه های جذبی و غیر جذبی نیز در این مواقع با توجه به صلاح دید خود استفاده کند.

اتوپلاستی

آیا درد ناشی از عمل اتوپلاستی بسیار زیاد است ؟

احساس درد و ناراحتی بعد از هر پروسه درمانی وجود خواهد داشت. بنابراین بیماران در این پروسه نیز درد را احساس خواهند کرد.البته درد ناشی از ان بسیار جزئی بوده که افراد می توانند آن را با مصرف دارو های مسکن کنترل کنند.

جراحی گوش در کودکان دارای تاثیرات دائمی است ؟

تغییرات ایجاد شده د اتوپلاستی بر روی غضروف باقی مانده و رشد گوش کودک در حالت فعلی گوش ادامه پیدا می کند و نه آن فرمی که در ابتدا داشته است بنابراین احتمال تغییر شکل گوش کودکان در بزرگسالی بسیار نادر است.

بهترین سن برای انجام جراحی اتوپلاستی

پس از اتمام 6 سالگی ، فرایند رشد گوش ها کامل می شود و هم چنین به دلیل نرم بودن غضروف گوش ، فرم دهی گوش ها در سنین کودکی آسان تر می باشد به همین دلیل توصیه می شود بعد از 6 سالگی عمل اتوپلاستی انجام شود.

کاندیدای مناسب جهت جراحی گوش

 1. سن افراد باید بیش از 5 سال باشد.
 2. افرادی که روند رشد گوش آن ها کامل شده است.
 3. افرادی که در سلامت کامل جسمی و روحی قرار دارند.

بهبودی گوش ها بعد از جراحی چقدر زمان می برد ؟

عوارض جانبی همچون تورم و کبودی بعد از اتوپلاستی در اغلب افراد وجود دارد ، که با گذشت ده الی هفت روز به مرور این علائم کاهش پیدا می کنند ، اما به طور کلی با گذشت سه هفته تمامی عوارض بهبود پیدا کرده و افراد می توانند به راحتی نتیجه حاصل از جراحی را مشاهده نمایند. در صورت عدم بهبودی هر یک از عوارض جانبی که در دوره نقاهت با ان ها مواجه می شوید ، توصیه می شود در اسرع وقت برای کنترل و درمان آن ها به پزشک خود مراجعه نمایید.

عوارض اتوپلاستی

اگر عمل زیبایی گوش ، به دست یک جراح گوش متخصص و چیره دست در شهر های همچون بابل ، تهران ، مشهد ، کرج و غیره انجام شود ، بیمار بعد از آن دچار مشکل نمی شود ؛ اما در غیر این صورت احتمال بروز مشکلاتی از قبیل درد شدید ، عفونت ، غیرقرینگی گوش ها ، باقی ماندن اسکارها و غیره در بیماران وجود دارد.

هزینه جراحی گوش در بابل سال 1402

مواردی هم چون دستمزد جراح گوش ، هزینه بیمارستان ، هزینه آزمایشات پزشکی ، پیچیدگی عمل اتوپلاستی و غیره در هزینه ها تاثیر گذار هستند و پس از بررسی موارد فوق هزینه جراحی زیبایی گوش در سال جاری تعیین می شود ؛ بیماران می توانند جهت معاینه و تعیین قیمت به قسمت تماس با دکتر سایت دکتر علی شعبانی مراجعه کنند.

اتوپلاستی

دوره نقاهت بعد از عمل گوش چگونه است ؟

دوره نقاهت ، مدت زمان استراحت و موارد دیگر  جهت استراحت و گذراندن این دوره مشخص نبوده و در هر فردی متفاوت می باشد . اما به طور کلی تمامی علائم و عوارض در هفت الی ده روز بهبود یافته که زیبا جویان در این بازه زمانی به استراحت کافی نیاز خواهند داشت. علاوه بر آن لازم است تا نکات مراقبتی در این دوره با دقت و توجه بسیاری زیادی انجام شود تا عوارض ناشی از جراحی تشدید نیابد

مراقبت های بعد از اتوپلاستی

 • تا مدتی رفتن به استخر و شنا کردن ممنوع می باشد.
 • بدون مشورت با پزشک هیچ داروی گیاهی یا شیمیایی مصرف نکنید.
 • به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به گوش خود، با دهان باز عطسه و سرفه کنید.
 • مصرف دارو هایی که بهترین جراح گوش بابل یا شهر محل سکونت خود؛  برایتان تجویز نموده را فراموش نکنید. استفاده از این دارو ها از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هر یک از آن ها به منظور خاصی تجویز شده اند. دوره مصرف داروی خود را به اتمام برسانید و از قطع خودسرانه دارو ها پرهیز کنید.
 • حداقل تا دو هفته مصرف دارو هایی همچون آسپرین، پروفن و ژلوفن که در خانواده دارو های منعقد کننده خون هستند و موجب کاهش غلظت خون می شوند، ممنوع است. چرا که ممکن است این قبیل دارو ها با برخی از دارو های تجویز شده تداخل داشته باشند یا سبب خون ریزی شوند.
 • به توصیه بهترین دکتر اتوپلاستی در بابل بهتر است از خم شدن پرهیز کرده و به هیچ عنوان سر خود را به سمت پایین نگه ندارید.
 • حداقل تا یک ماه تنها به صورت طاقباز خوابیده و از خوابیدن به پهلو و روی شکم خودداری کنید. هنگام خوابیدن یا دراز کشیدن به کمک چند بالش سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید ، به نحوی که سر بالا تر از پاها قرار داشته باشد. برای این کار می توانید از چند بالش کمک بگیرید و زیر سر خود بگذارید.
 • دکتر علی شعبانی بهترین دکتر جراحی گوش در بابل به افرادی که عمل زیبایی گوش را انجام می دهند توصیه می کنند ؛ چنانچه پس از عمل گوش احساس درد داشتید جای نگرانی نیست زیرا این مسئله از عوارض عمل گوش بوده و پس از یکی دو روز برطرف خواهد شد. شما می توانید به منظور کنترل درد خود از دارو هایی که پزشک برایتان تجویز نموده استفاده کنید.
 • حداقل تا یک هفته بعد از اتوپلاستی در بابل یا دیگر شهر های کشور عزیزمان ایران ؛ استراحت کرده و از انجام کارهای سنگین ورزشی و حتی روزمره خودداری نمایید. خصوصا اقداماتی همچون بلند کردن اجسام سنگین.

نتیجه جراحی چه زمانی مشخص می شود؟

افراد می توانند بلافاصله پس از پایان اتوپلاستی و بهوش آمدن تغییرات ایجاد شده را مشاهده کنند ، در واقع نیازی به گذراندن یک دوره نبوده و نتیجه بلافاصله مشخص می شود ، البته نتیجه نهایی بعد از گذراندن 6 الی 7 هفته از دوره نقاهت بوده ، که نتیجه در آن زمان بسیار مطلوب و رضایت بخش می باشد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
تماس با دکتر