بلفاروپلاستی

کاندید عمل بلفاروپلاستی هستید ؟ آیا چیزی در رابطه با نحوه انجام آن می دانید ؟ آیا می دانید چه کسانی کاندید انجام این عمل هستند و به چه منظور این فرایند را انجام می دهند؟ در این مقاله از سایت دکترعلی شعبانی بهترین جراح پلک بابل قصد داریم در رابطه با جراحی زیبایی پلک توضیحاتی را بیان کنیم که به طور حتم برای شما مفید بوده و می تواند در تصمیم شما تاثیر بگذارد.

 

بلفاروپلاستی

انواع جراحی پلک در پلک های بالا و پایین

جراحی پلک بالا

زیبایی پلک بالا تاثیر به سزایی در زیبایی چشم ها دارد ، از این رو افراد بسیاری خواستار انجام عمل زیبایی پلک بالا می باشند ؛ در برخی از مواقع بیماران دچار افتادگی پلک شدید هستند به طوری که بینایی آن ها تحت تاثیر قرار گرفته است ، در این صورت عمل پلک بالا جنبه درمانی پیدا می کند. بهترین جراح پلک در بابل و دیگر شهر های ایران ، به منظور برداشتن پوست و کیسه های چربی اضافی در چین های طبیعی پلک بالا ، برش ایجاد می کند و پس از انجام اصلاحات مورد نیاز برش ها را بخیه می زند ؛ برش های ایجاد شده در جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا ، در بین چین های طبیعی پلک پنهان می شوند بنابراین جای اسکار ناشی از بخیه ها دیده نمی شود.

جراحی پلک پایین

هدف پزشک از انجام این بلفاروپلاستی ف برداشتن چربی های اضافی در زیر چشم می باشد به همین منظور با ایجاد برش در ناحیه زیر مژه های پلک پایین ، اقدام به تخلیه آن ها می کنند و سپس برش ها را بسیار ظریف بخیه می زند به طوری که جای زخم های آن باقی نماند.

مزیت های جراحی پلک با دکتر علی شعبانی

 • برداشت پوست های اضافی موجود در پلک بالا
 • موثر در از بین بردن گودی و سیاهی زیر چشم ها
 • رفع افتادگی پلک و نمایان شدن سفیدی مردمک چشم
 • بهبود چین و چروک های موجود در پلک و اطراف چشم ها
 • بهبود اختلال ایجاد شده در زیبایی و کانتور طبیعی پلک های بالا
 • رفع چربی های موجود در چشم که به شکل پف در آمده اند

تفاوت میان تکنیک بلفاروپلاستی و کانتوپلاستی چیست ؟

اگر با دو تکنیک کانتوپلاستی و جراحی پلک آشنا نیستید بهتر است در ادامه با ما همراه باشید. باید بدانید که در پروسه جراحی کانتوپلاستی ، شکل ظاهری پلک ها بهبود بخشیده شده و به سمت بالا نیز کشیده می شوند ، تا چهره زیبا جویان شاداب تر و جوان تر دیده شود. اما در پروسه جراحی زیبایی پلک ها گوشه های خارجی از چشم ها در قسمت های بالایی و پایینی پلک به یکدیگر می رسند و سپس به سمت بالا کشیده می شوند ، که در نتیجه این پروسه چشم افراد به اصطلاح بادامی شکل خواهد شد. اما در بلفاروپلاستی پوست و چربی های اضافی بالا و پایین پلک ها که بر اثر بالا رفتن سن و تاثیر گذاری برخی عوامل دچار افتادگی و شل شدگی شده است را درمان کرده و از بین می برد.

بلفاروپلاستی

آیا می توان جراحی پلک را با روشی دیگر به صورت همزمان انجام داد ؟

جراحی پلک ها نه تنها در میان افراد به صورت جداگانه کاربرد دارد ، بلکه می توان از آن نیز به صورت همزمان با دیگر تکنیک های زیبایی نیز بهره برد. برای مثال بلفاروپلاستی همراه با لیفت ابرو با نخ از جمله مواردی هستند که در میان زیبا جویان بسیار پر طرفدار می باشد ، که نتیجه حاصل از آن بسیار رضایت بخش خواهد بود. بنابراین در صورتی که تمایل به انجام جراحی همزمان بلفاروپلاستی و پروسه ای دیگر را دارید ، انتظارات خود را با پزشک در میان بگذارید تا در مواقع امکان این تکنیک و جراحی زیبایی در شما زیبا جویان انجام شود. یکی از فواید جراحی های همزمان یک دوره نقاهت بوده که دیگر فرد نیازمند گذراندن دوره نقاهت طولانی نمی باشد.

کاندیدای مناسب برای عمل بلفاروپلاستی چه کسانی هستند ؟

پف های ایجاد شده در زیر چشم ها ، یکی از مشخصه های رایج پیری صورت می باشد ؛ برخی از بیماران ، به طور ژنتیکی ، دچار چنین پف هایی در زیر چشم های خود هستند ؛ اگر این پف ها ، در زیر چشمان شما ، پدیدار شده یا پلک های بالایی شما افتاده است ، داوطلب خوبی برای عمل کردن پلک محسوب می شوید .

نتایج حاصل از جراحی زیبایی پلک در بابل

اگر چه عمل جراحی بلفاروپلاستی ، می تواند مشکلات خاصی را به صورت دائمی درمان کند ، ولی بالا رفتن سن و پیری به طور طبیعی ، اتفاق می افتد ؛ مراقبت در برابر نور خورشید ، به حفظ نتایج جراحی پلک ، کمک می کند.

چگونه برای عمل زیبایی پلک آماده شویم ؟

طبق گفته های بهترین جراح بابل دکتر شعبانی ؛ در مرحله آماده شدن برای عمل بلفاروپلاستی ، از شما خواسته می شود تا :

 1. استعمال سیگار و همچنین ، قلیان را ترک کنید.
 2. تست آزمایشگاهی یا ارزیابی پزشکی را انجام دهید.
 3. از مصرف برخی از داروهای خاص ، اجتناب نمایید.
 4. داروهای خاصی را مصرف کرده یا داروهای فعلی را تنظیم کنید.
 5. بهترین دکتر بلفاروپلاستی بابل توصیه می نماید ، از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهابی و مکمل هایی که می تواند باعث افزایش خونریزی شود ، خودداری کنید ؛ چرا که بدین ترتیب ، احتمال بروز خونریزی در حین عمل زیبایی پلک ، کاهش می یابد.

👁‍🗨 فیلم جراحی پلک توسط بهترین جراح پلک شمال دکتر علی شعبانی

هدف افراد از انجام عمل پلک چیست ؟

شاید شما نیز تصور می کنید که بلفاروپلاستی تنها به دلیل افزایش زیبایی ظاهر و رفع افتادگی پلک بالا و بهبود پف زیر چشم انجام می شود ، اما باید بدانید که این تکنیک علاوه بر جنبه های زیبایی تاثیرات درمانی داشته و عده بسیاری کاندیدای نوع درمانی این تکنیک هستند .

جراحی زیبایی پلک

در این مواقع ، هدف اصلی درمان مشکلات و اختلالات موجود نمی باشد ، در واقع زیبا جویان جهت بهبود ظاهر و رفع ظاهر نا مناسب پلک های خود به پزشک مراجعه می کنند. در طی این پروسه زیبایی کیسه های حاوی چربی برداشته شده و پوست افتاده برش داده می شود که به دنبال آن چین و چروک های موجود در اطراف پلک ها از بین می رود. به علت افزایش سن و تجمع توده هایی از چربی ، ماهیچه های پلک ضعیف شده و سبب کشیدگی پلک می شود که با این تکنیک شادابی و جوانی به چهره زیبا جویان نیز باز می گردد.

جراحی درمانی پلک

در صورت ابتلا به نوعی بیماری خاص و مرتبط با پلک یا افتادگی بیش از حد پلک که سبب می شود تا به چشم و دید شما آسیب برساند ، نیاز به یک پروسه درمانی با جراحی بلفاروپلاستی خواهید داشت. با این تکنیک عدم استفاده از عینک و لنز نیز به دلیل وجود پف و افتادگی بسیار زیاد پوست به راحتی درمان خواهد شد.

عوارض عمل پلک

در برخی از مواقع بیمارانی که عمل زیبایی پلک انجام داده اند دچار عوارضی هم چون عفونت ، غیرقرینگی پلک ها ، دوبینی ، تاربینی ، ایجاد جوش های سفید در ناحیه بخیه ها ، بسته نشدن چشم ها به طور کامل ، درد شدید و غیره می شوند. عوارض فوق در صورتی در بیماران رخ می دهد که عمل بلفاروپلاستی آن ها به دست یک جراح بی تجربه و بی مهارت انجام گرفته باشد اما اگر جراح انتخابی شما به اندازه کافی زبده باشد دچار هیچ کدام یک از عوارض بالا نمی شوید فقط پس از جراحی زیبایی پلک، با توجه نوع پوست تان ممکن است کمی تورم و کبودی مشاهده کنید که پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از بین می رود.

آیا بیماران تیروئیدی می توانند بلفاروپلاستی انجام دهند؟

همان طور که بارها در مقاله اعلام کردیم ، بلفاروپلاستی یا جراحی پلک به عملیات جراحی گفته می‌ شود که به منظور بهبود ظاهر پلک‌ها انجام می‌ شود. این جراحی ممکن است برای برطرف کردن مشکلاتی مانند افتادگی پلک‌ها (ptosis) ، چروک‌ ها و گوشه پلک های پایین (که ممکن است به جهت پیری یا مسائل دیگر به وجود آید) انجام شود. بیماران تیروئیدی اغلب به مشکلاتی نظیر افتادگی پلک‌ها ، اختلال در حرکت عضلات چشم و یا افزایش حجم بافت ها (اوربیتوپاتی تیروئیدی) دچار می شوند.

برخی از نقاط کلیدی که باید در این پروسیجر مد نظر گرفته شوند شامل موارد زیر است :

ارزیابی تیروئید : قبل از اقدام به بلفاروپلاستی ، مهم است که مشکلات تیروئیدی بیمار با پزشک متخصص این عارضه مورد ارزیابی و درمان قرار گیرند. بهبود وضعیت تیروئید در فرد می ‌تواند بهبود قابل توجهی نیز در شرایط چشم ایشان فراهم کند.

استفاده از روش ‌های مناسب : بسته به نوع مشکلات چشمی ، جراح ممکن است از تکنیک‌ های مختلفی برای اصلاح افتادگی پلک‌ ها ، کاهش چروک‌ و همچنین بهبود شکل و ظاهر پلک‌ها استفاده کند.

هماهنگی با سایر درمان‌ها : در برخی از موارد ، طبق توصیه پزشک بلفاروپلاستی در این متقاضیان ممکن است به همراه درمان‌ های دیگری نظیر بوتاکس یا جراحی‌ های اصلاحی دیگر انجام شود.

نکته : با توجه به اینکه هر زیباجو شرایط پزشکی متفاوتی دارد ، هر گونه تصمیم در مورد جراحی زیبایی پلک به همراه مشورت و هماهنگی جراح پلک متبحر بسیار حائز اهمیت است. زیرا اگر مشکل تیروئید فردی حاد باشد ، انجام این پروسه زیبایی توسط دکتر بی تجربه می تواند منجر به عود دوباره پلک و نارضایتی متقاضی شود.

دوره نقاهت عمل زیبایی پلک

معمولا کسانی که عمل پلک انجام داده اند با توجه به شرایط و رعایت مراقبت های مورد نیاز پس از گذشت 10 روز می توانند به انجام فعالیت های روزمره خود بپردازند ، این مدت زمان نیز برای رفع کبودی و تورم مورد نیاز می باشد.

بلفاروپلاستی با لیزر

در این روش به جای استفاده از چاقو جراحی ، از اشعه لیزر استفاده می شود و جراح پلک پس از بی حس کردن بیمار ، با استفاده از لیزر اقدام به برطرف کردن چربی و پوست های اضافی پلک می کند.

 

بلفاروپلاستی

 

مراقبت های بعد از جراحی پلک

بهتر است در مراقبت های بعد از جراحی پلک به موارد زیر نیز توجه کنید:

 • حداقل تا دو هفته استفاده از مواد آرایشی مخصوص چشم ممنوع می باشد.
 • به صورت مرتب از دارو هایی که پزشک برای شما تجویز نموده استفاده کنید.
 • خم شدن و بلند کردن اجسام سنگین می تواند سرعت بهبود زخم ها و تورم را کاهش دهند.
 • برای جلوگیری از افزایش فشار به اجزای صورت کمتر صحبت کنید و از فریاد زدن خودداری نمایید.
 • پس از جراحی زیبایی پلک لازم به استفاده از پانسمان نیست. تنها به روی محل برش ها پماد زده می شود. استفاده از این پماد ها ممکن است موجب تاری دید شوند که امری نگران کننده نیست و به مرور زمان برطرف خواهند شد. بنابراین چنانچه به هر دلیلی جای برش ها دچار خونریزی شد می توانید با استفاده از گاز استریل پماد را از روی پلک پاک کرده و 5 الی 10 دقیقه از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • طبق گفته های بهترین دکتر بلفاروپلاستی بابل بهتر است حداقل به مدت دو روز به خوبی استراحت کنید و از انجام اقداماتی که موجب افزایش ضربان قلب شده و تورم پلک را در پی دارند خودداری نمایید.
 • به منظور جلوگیری از افزایش تورم پلک توصیه می شود از چند بالش کمک گرفته و سر خود را بالاتر از حد معمول قرار دهید. در واقع سر باید بالاتر از پاها قرار داشته باشد.
 • تا 48 ساعت از سرم شستشوی مخصوص برای شستن پلک های خود استفاده کنید. پس از دو روز می توانید با استفاده از آب جوشیده که سرد شده این کار را انجام دهید.
 • معمولا پس از جراحی کردن پلک پزشک برای بیمار قطره اشک مصنوعی تجویز می کند که غالبا باید تا سه روز از آن استفاده شود. لازم به ذکر است نوک قطره نباید به چشم برخورد کند چراکه ممکن است سبب خراش یا عفونت چشم گردد.
 • توصیه دکتر علی شعبانی جراح پلک در بابل ، به افرادی که بلفاروپلاستی را انجام داده اند این است که ؛آهسته و ملایم قدم بردارید تا خون در پا لخته نشود.
 •  برخی از افراد بعد از عمل زیبایی پلک ، خشکی چشم را تجربه می کنند که البته ، به ندرت بیشتر از 2 هفته ، طول می کشد ؛ اگر خشکی چشمان شما ، بیش از 2 هفته ، طول کشید ، با پزشک معالج خود ، تماس حاصل فرمایید.

آیا عمل پلک ها همراه با درد است ؟

طی عمل جراحی بلفاروپلاستی ، به علت استفاده از بی حسی های موضعی دردی را احساس نخواهید کرد. اما بعد از ترخیص و در دوره نقاهت محل برش و اطراف چشم ها همواره درد خواهد کرد. به همین منظور و برای کاهش این عارضه و تسکین درد پزشک برای شما مسکن تجویز می کند.

مقدار هزینه لازم جهت انجام این جراحی زیبایی چقدر می باشد ؟

میزان هزینه عمل بلفاروپلاستی به دستمزد جراح ، خدمات بیمارستانی و تجهیزات پزشکی مورد استفاده ، داروی مخصوص بیهوشی و آزمایشات انجام شده ، داروهای توصیه شده و موارد مختلف دیگری بستگی داشته که ممکن است هزینه آن کاهش و یا افزایش یابد.

👁‍🗨 جراحی پلک با بیحسی موضعی تحت نظر دکتر علی شعبانی

 

آیا بیمه هزینه بلفاروپلاستی را تقبل می کند؟

گرچه جراحی پلک به منظور زیبایی و جوانسازی انجام می شود ، اما مانند سایر عمل های زیبایی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد. گاهی اوقات افتادگی پلک باعث مشکلات بینایی می شود و در این صورت افراد به واسطه بلفاروپلاستی به زیبایی ، جوانی و دید بهتر خود می پردازند. در این صورت شرکت بیمه جایگاه ویژه ای برای پرداخت هزینه دارد. بسیاری از شرکت های بیمه از بیماران خود می خواهند که به چشم پزشک با تجربه و مورد اعتماد شرکت بیمه مراجعه کنند. در صورتی که تست بینایی نشان دهنده عدم دید باشد ، بسته به طرح بیمه ، تمام یا بخشی از عمل جراحی پرداخت می شود.  اگر فردی بیمه تکمیلی داشته باشد ، آن بیمه تمام قبوض پرداخت شده توسط شخص را نیز پوشش می دهد.

دلایل افتادگی پلک

افتادگی پلک به دلایل زیادی اتفاق می افتد. از مهمترین موارد آن می توان به زیر اشاره کرد:

 • پیری و چین و چروک به دلیل از بین رفتن پوست
 • آسیب یا ضربه به طور موقت یا دائم به پلک
 • مشکلات عصبی از دیگر دلایل افتادگی پلک است
 • تومور یا سکته مغزی
 • عوامل ژنتیکی

زمان انجام جراحی بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی است که با هدف بهبود ظاهر پلک ها انجام می شود . اما جراحی پلک بالا و پایین می تواند یک جزء درمانی نیز داشته باشد. در بسیاری از موارد ، مشکلات پلک ، به خصوص فرورفتگی پلک فوقانی ، فشاری بیش از حد طبیعی به چشم وارد می کند . در نتیجه بینایی فرد کم کم بدتر می شود و نیاز به درمان دارد. این مشکل گاهی آنقدر زیاد است که فرد هنگام نگاه کردن با بینایی دچار مشکل می شود. در چنین مواردی ، جراحی پلک علاوه بر بهبود ظاهر چشم ، به بهبود بینایی بیمار نیز کمک می کند.

سوالات متداول جراحی پلک

 • آیا این پروسه زیبایی در بهتر شدن دید موثر است ؟

بله ، در جراحی بلفاروپلاستی ، به علت برداشتن پوست اضافی و کاهش سنگینی آن از روی چشم ها ، از تاری دید افراد کاسته خواهد شد.

 • آیا محل برش ها بعد از عمل باقی می ماند ؟

با توجه به آن که برش های انجام شده بسیار ظریف هستند در بسیاری از افراد قابل مشاهده نمی باشد. بهتر است بدانید برش در پلک بالا ، به علت باز شدن چشم و پنهان شدن محل آن قابل مشاهده نمی باشد. اما پلک های پایین که نیازمند یک جراح پلک خوب و با تجربه در بابل دکتر شعبانی می باشد ، زیرا با دقت بسیار بالایی به منظور باقی نماند محل برش خورده جراحی بلفاروپلاستی را انجام دهد.

 • چه زمانی برای کشیدن بخیه ها باید به پزشک مراجعه کرد ؟

با توجه با آن ها بخیه های مورد استفاده در این پروسه زیبا یعنی بلفاروپلاستی جذبی نمی باشد ، زیبا جو بعد از اتمام دوره نقاهت یک هفته ای و بهبود محل برش باید بخیه های خود را با مراجعه به پزشک و توسط ایشان بخیه های غیر جذبی خود را بکشد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
سمیه عزیزی
سمیه عزیزی
1 سال گذشته

هزینه جراحی چنده ؟

تماس با دکتر