تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از روش های پرطرفدار برای از بین بردن چین و چروک ها و جوانسازی پوست می باشد. بوتاکس در حقیقت نوعی سم است که توسط یک باکتری موسوم به بوتولینوم تولید می شود و سبب فلج موقت عضلات خاص شده و به این ترتیب منجر به رفع چین و چروک پوست می شود و جوانی را به چهره بازمی گرداند. بوتاکس وتزریق آن یکی از روش های ایمن و کم هزینه جهت بر طرف کردن چین و چروک های ناشی از افزایش سن در افراد می باشد؛ بوتاکس از سمی به نام کلستریدیوم بوتولینوم تشکیل شده است که برای بدن انسان بسیار مفید است. برای کسب اطلاعات بیشتر از این پروسه جوانسازی می توانید مقاله دکتر علی شعبانی را مطالعه نمایید.

تزریق-بوتاکس

کاربرد تزریق بوتاکس در بابل

 1. خطوط عرضی پیشانی را درمان می کند.
 2. خط اخم موجود در بخش بالای بینی را برطرف می کند.
 3. چین و چروک های نواحی اطراف چشم را مرتفع می کند.
 4. می تواند گوشه خارجی ابروها را به میزان جزئی بالا ببرد.
 5. قادر به برطرف سازی چین و چروک موجود بر روی بینی می باشد.
 6. باعث رفع چین و چروک عمودی و عرضی در ناحیه گردن می شود.
 7. با آن می توان چین و چروک گوشه های دهان ، لب بالایی و غیره را درمان کرد.

نواحی پر کاربرد تزریق بوتاکس

خطوط اخم ( گلابلا) : با گذشت زمان در میان ابروهای بسیاری از افراد ، خطوطی عمودی به مرور زمان ظاهر می شود. با تزریق بوتاکس می توان فرو رفتگی های میان ابرو ها را از بین برد و ظاهری جوان تر به زیبا جو بخشید.

پیشانی : افزایش سن و عدم رسیدگی به پوست با چین و چروک های پیشانی همراه است ، این خطوط می تواند سن افراد را بیشتر از سن واقعی آن ها نشان دهد. عوامل مختلفی از جمله ژنتیک ، قرار گرفتن در برابر اشعه مضر خورشید و موارد دیگر سبب بروز این خطوط خواهند شد. یک نکته حائز اهمیت که باید بدانید ، آن است که این خطوط به راحتی از بین نمی روند بنابراین از جناب پزشکان توصیه می شود تا افراد قبل از مواجه شدن با آن ها تزریق بوتاکس را آغاز کنند.

خطوط بینی : حتما متوجه خطوط میان بینی خود به هنگام لبخند زدن شده اید ، بهتر است بدانید که برای افزایش زیبایی ظاهر خود باید از بوتاکس استفاده کنید تا این نشان های پیری پوست از بین برود.

اطراف چشم ها : با افزایش سن ، خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم ها دیده می شود که چهره شما را پیر تر می کند. یکی از بهترین تکنیک ها برای از بین بردن این موارد استفاده از بوتاکس می باشد.

چانه : به مرور زمان چانه افراد انعطاف پذیری بیش تری پیدا می کند که در نتیجه چانه بسیار باریک و محو تر می شود ، با بکارگیری پزشک خوب و ماهر دکتر علی شعبانی در بابل از بوتاکس مانع از بروز چنین مواردی خواهد شد.

خط لبخند : نواحی اطراف لب ها بسیار مستعد چین و چروک می باشد ، زیرا افراد به طور مدام در حال صحبت کردن ، غذا خوردن و موارد دیگر هستند ، که به عضلات فشار وارد می شود. این فشار سبب پیر تر شدن پوست و ظاهر شدن چین و چروک در اطراف لب ها شده که با بکارگیری از بوتاکس می تواند از افزایش این خطوط جلوگیری کرد.

موارد درمانی تزریق بوتاکس

توجه داشته باشید که بوتاکس علاوه بر جنبه زیبایی ، جنبه درمانی نیز دارد و در موارد زیر کاربر دارد :

 1. درمان انواع سر درد و میگرن
 2. درمان پلک زدن بیش از حد طبیعی
 3. درمان تعریق بیش از اندازه در نواحی کف دست ها و زیر بغل

بهترین زمان تزریق بوتاکس برای زیبا جویان

با توجه به توصیه های پزشک با تجربه و ماهر ، تزریق بوتاکس برای افراد بالای 18 سال مناسب می باشد. بسیاری از افراد در سن 30 سالگی برای تزریق مراجعه می کنند و برخی دیگر در اواسط دهه دوم زندگی ، البته جالب است بدانید که زمان تزریق برای هر شخصی متفاوت بوده و با توجه به نوع پوست افراد و توسط پزشک مشخص خواهد شد. در برخی از زیبا جویان که از عضلات صورتشان بسیار به کار میگیرند ، احتمال بروز چین و چروک افزایش پیدا می کند ، در نتیجه توصیه می شود این دسته افراد سریعا برای تزریق و بهبود این علائم به پزشک مراجعه کنند. اما برخی از زیبا جویان سبک زندگی بسیار سالمی را دنبال می کنند و هرگز در مدت زمان های طولانی در معرض نور مضر آفتاب قرار نمی گیرند. همچنین این دسته از زیبا جویان از مصرف دخانیات و نوشیدنی های حاوی الکل می پرهیزند ، در نتیجه بهتر است این افراد در اواسط دهه دوم زندگی خود برای تزریق مراجعه کنند.

تزریق بوتاکس

نکات مهم قبل از تزریق بوتاکس

 1. حتما از 2 هفته قبل از تزریق جهت تسریع کاهش کبودی باید مصرف داروهایی مشابه آسپرین را قطع نمایید.
 2. توصیه می شود که حداقل یک هفته پیش از تزریق ، از مصرف الکل و نوشیدنی های حاوی آن خودداری نمایید.
 3. در صورت استفاده از داروهای گیاهی و ویتامین ها حتما به پزشک خود در بابل اطلاع دهید.

چه افرادی نباید بوتاکس تزریق کنند ؟

 • خانم هایی که در دوران شیردهی هستند.
 • افرادی که در دوران بارداری می باشند.
 • افرادی که به بیماری میاسنتی گراو مبتلا می باشند.
 • افرادی که زیر نظر درمان با سیکلوسپورین می باشند.
 • افرادی که در موضع مورد نظر جهت تزریق ، دچار عفونت هستند.
 • افرادی که از آنتی بیوتیک هایی چون کانامایسین ، جنتامایسین و غیره استفاده می کنند.
 • افرادی که داروی دی پنی سیلامین که در بیماری آرتریت روماتوئید مورد استفاده است مصرف می کنند.

نحوه تزریق بوتاکس با دکتر علی شعبانی در بابل

به طور کلی برای تزریق بوتاکس نیازی به بی حسی نمی باشد ، اما ممکن است 20 الی 30 دقیقه قبل از تزریق ، بهترین پزشک در بابل دکتر شعبانی در محل مورد نظر از بی حسی موضعی استفاده نماید. بوتاکس به کمک سوزن هایی بسیار ظریف مشابه سوزن انسولین و به عضلات بخصوصی در نواحی مورد نظر تزریق می شود و دردی بسیار جزئی و خفیف به دنبال دارد. فرآیند بوتاکس در حالت کلی حداکثر به مدت 10 الی 15 دقیقه به طول می انجامد. تعداد جلسات این پروسه جوانسازی ، به وسعت چین و چروک بستگی دارد و از هر فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد.

تاثیر بوتاکس چقدر بعد از تزریق قابل مشاهده می باشد ؟

عموما جهت پیدایش تاثیرات بوتاکس به 3 الی 7 روز زمان نیاز است ، اما مشاهده نتایج نهایی تزریق غالبا به دو هفته زمان نیاز دارد.

چه تفاوتی میان تزریق فیلر و بوتاکس وجود دارد ؟

هر دو این پروسه ها جنبه زیبایی دارند و به منظور رفع چین و چروک های صورت بکار گرفته می شوند ، در صورتی که مکانیزم و محتوای هر دو متفاوت است. در فرآیند تزریق بوتاکس با شل شدن ماهیچه ها خطوط و چین و چروک کاهش پیدا کرده ، در صورتی که تزریق فیلر یا ژل آن ها را به طور کامل از بین می برد. میزان ماندگاری فیلر ها کمی بیشتر از بوتاکس است و با تزریق فیلر کمی با افزایش حجم محل تزریق مواجه خواهید شد. انتخاب یکی از این تکنیک ها برای شما عزیزان باید تنها توسط پزشک متخصص صورت گیرد تا نتیجه ای عالی و فوق العاده را به همراه داشته باشد.

تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

بدیهی است پس از تزریق ، رعایت یک سری اصول مراقبتی بسیار حائز اهمیت است و در نتیجه نهایی تاثیر مستقیم خواهد داشت. این اقدامات عبارتند از :

 • در یکی دو روز اول پس از تزریق ، لمس کردن و ماساژ دادن قسمت هایی که تحت درمان قرار گرفته اند ممنوع می باشد. چرا که این کار می تواند منجر به جا به جایی و تغییر موقعیت بوتاکس شود.
 • برای مدتی بعد از تزریق بوتاکس نوشیدن الکل ممنوع می باشد.
 • تا چند روز به خوبی استراحت کنید و از انجام کار های غیر ضروری خصوصا کار های سنگین که منجر به بالا رفتن ضربان قلب شما می شوند خودداری نمایید. زیرا این اقدامات می توانند سبب افزایش تورم و کبودی صورت شوند.
 • در صورتی که پس از تزریق ، در نواحی مورد درمان متوجه کبودی شدید می توانید از کرم آرنیکا یا ویتامین K استفاده نمایید.
 • به هیچ عنوان از کرم ها یا اقدامات لایه بردار همچون میکرودرم استفاده نکنید.
 • توجه داشته باشید که اگر از نتیجه درمان راضی نباشید می توانید نسبت به ترمیم آن اقدام کنید.
 • چنانچه با عوارض غیرطبیعی مواجه شدید حتما پزشک خوب و ماهر دکتر علی شعبانی در بابل را در جریان قرار دهید. البته احتمال بروز این عوارض بسیار کم است.
 • یکی از مهم ترین نکاتی که پس از تزریق بوتاکس باید به آن توجه کنید ، نحوه استحمام و میزان درجه حرارت آب می باشد. به طبع پس از تزریق مانعی برای استحمام وجود ندارد اما درجه آب نباید داغ باشد. گرم و داغ بودن آب می تواند سبب تغییر حالت ماده تزریق شده شود و نتیجه تزریق را تحت تاثیر قرار دهد. به همین خاطر بهتر است دمای آب پایین تر باشد و همچنین بهتر است به مدت زیاد در حمام و وان قرار نگیرید.
 • تا چند روز در معرض تابش مستقیم آفتاب و در محیط های گرم همچون سونا و جکوزی قرار نگیرید. چرا که گرما اثرات بوتاکس را از بین می برد.
 • نوشیدن آب انبه ، آب کرفس و آب آناناس در بهبودی تورم و کبودی صورت تاثیر گذار هستند.
 • لازم به ذکر است نتیجه درمان بلافاصله پس از تزریق مشخص نمی شود و حداقل 3 الی 5 روز تا حداکثر 14 روز زمان لازم است که نتیجه نهایی قابل مشاهده شود.
ثبت نام
اطلاع از
guest
8 دیدگاه ها
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
ویدا خبیدی
ویدا خبیدی
2 سال ها گذشته

من ١٨ ساله هستم اما می‌خواهم خطوط عمیق پیشانی‌ام تا ابروها از بین برود. می‌توانم از بوتاکس استفاده کنم؟

drshabani15
drshabani15
1 سال گذشته
پاسخ دادن به  ویدا خبیدی

سلام بله میتوانید

ستاره تهرانی
ستاره تهرانی
2 سال ها گذشته

آیا تزریق بوتاکس برای درمان میگرن پس از ٢ ماه تأثیر خواهد کرد؟

drshabani15
drshabani15
2 سال ها گذشته
پاسخ دادن به  ستاره تهرانی

معمولا ۳ تا ۶ ماه تاثیر داره

salehe ghani
salehe ghani
2 سال ها گذشته

داشتن سردرد خفیف تا 2 یا 3 روز بعد از انجام بوتاکس طبیعی هست؟

drshabani15
drshabani15
2 سال ها گذشته
پاسخ دادن به  salehe ghani

سلام بله

معین
معین
1 سال گذشته

من بعد از تزریق بوتاکس احساس سوزس و خارش داشتم و صورت خودمو کمی خاروندم آیا مشکلی درست کرده ؟

مریم اسماعیلی
مریم اسماعیلی
1 سال گذشته

سلام وقت بخیر من دقیقا دو هفته بعد از تزریق بوتاکس یکی از پلکهام دچار افتادگی شده به اندازه ۲ یا ۳ میلیمتر. آیا این واقعا میتونه از عوارض بوتاکس باشه بعد از ۲هفته؟

Call Now Buttonتماس با دکتر