جراحی بینی فانتزی

به دلیل تاثیر فراوانی که بینی بر زیبایی صورت و اعتماد به نفس افراد دارد سالانه تعداد بسیار زیادی در سراسر جهان و به خصوص ایران اقدام به جراحی بینی می کنند. جراحی بینی فانتزی فرمی از عمل زیبایی بینی است که هدف از انجام آن برطرف کردن ایرادات بینی و همچنین اعمال تغییراتی است که شکلی عروسکی به آن بدهد به همین دلیل نام دیگر آن ، جراحی زیبایی بینی عروسکی می باشد.

 

جراحی بینی فانتزی - دکتر علی شعبانی

 

ویژگی های بینی فانتزی

  • کوچک بودن
  • سربالا بودن نوک بینی
  • داشتن قوس زیاد
  • وجود زاویه 100 تا 105 درجه بین لب بالا و نوک بینی

این نوع عمل چگونه انجام می شود؟

بهترین جراحان زیبایی بینی با توجه به صلاحدید و بسته به مهارت خود از دو روش زیر برای انجام عمل بینی فانتزی و به طور کلی عمل بینی استفاده می نمایند:

  1. جراحی کردن بینی به روش باز
  2. جراحی کردن بینی به روش بسته

 

 

برای انجام عمل دماغ لازم است تا جراح به ساختار بینی دست پیدا کند، به همین منظور ابتدا بیمار توسط تکنسین بیهوشی اتاق عمل بیهوش شده سپس جراح بینی با استفاده از ابزاری کاملاً استریلیزه برش هایی بر روی پوست بینی ایجاد می کند.

محل ایجاد این برش ها موجب تفکیک عمل جراحی بینی فانتزی به دو روش باز و بسته می شود، چنانچه تمامی این برش ها در درون بینی ایجاد گردند به آن جراحی کردن بینی بسته و اگر علاوه بر برش های داخلی یک برش نیز بر روی کلوملا ایجاد شود به آن جراحی بینی باز گویند. سپس جراح بینی پوست را از اسکلت آن جدا کرده و اقدامات لازم را بر روی غضروف ها و استخوان های بینی انجام می دهد. در نهایت پوست به روی اسکلت قرار داده شده و محل برش ها بخیه زده می شوند.

فرق بینی فانتزی و نیمه فانتری

بیشتر افراد تصور می کنند که بینی فانتزی و نیمه فانتزی هیچ گونه تفاوتی با یک دیگر ندارند. اما لازم به ذکر است که تفاوت جراحی بینی فانتزی با نیمه فانتزی یا سایر مدل های دماغ تنها در فرم ظاهری آن ها است. بینی عروسکی همانند بینی نیمه فانتزی داری قوس و نوک سر بالا می باشد. اما تنها تفاوت آن در میزان قوس و سربالا بودن نوک بینی است، در واقع می توان گفت قوس و میزان سربالایی نوک دماغ در بینی های عروسکی بسیار زیاد است، در حالی که این مقدار در دماغ های نیمه فانتزی کم می باشد. یکی دیگر از مهم ترین تفاوت های بینی فانتزی و نیمه فانتزی زاویه بین لب بالایی و دماغ می باشد. که در دماغ های فانتزی جراح، اقدام به ایجاد زاویه 100 الی 105 درجه بین لب بالایی و بینی می کند.

 

بینی فانتزی بهتر است یا نیمه فانتزی؟

همانطور که در قسمت فوق گفته شد؛ تفاوت میان بینی ها تنها در آناتومی دماغ می باشد. بنابراین انتخاب اینکه کدام یک از آن ها به چهره شما می آید بسته به سلیقه و نظر پزشک متفاوت می باشد. به همین دلیل توصیه می شود انتخاب نوع بینی خود را به دست بهترین جراح بینی بابل بسپارید و به او اعتماد کنید. زیرا او با توجه به تجربه خود، مشخصات صورت و بینی شما بهترین مدل را برای شما انتخاب می کند. همچنین بهتر است قبل از انجام عمل جراحی بینی فانتزی در جلسات مشاوره ای که ترتیب داده می شود با پزشک خود درباره انتظاراتتان صحبت کنید.

دوره نقاهت عمل زیبایی بینی فانتزی

چگونه سپری شدن دوران نقاهت جراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. به همین منظور بهتر است به نکات مراقبتی بعد از عمل زیبایی بینی توجه بسیار زیادی کنید. توجه داشته باشید که بعد از عمل بینی فانتزی برای مشاهده نتیجه کامل باید حداقل به مدت یک سال صبر کنید.

عوارض این پروسه

افرادی که متقاضی انجام رینوپلاستی هستند باید بدانند که اولین و مهم ترین کاربرد بینی برای نفس کشیدن است نه صرفاً برای زیبایی چهره، بنابراین در صورتی که در عمل بینی فانتزی یا عروسکی اصرار داشته باشید که بینی شما بیش از حد کوچک شود باید بدانید که ممکن است پس از انجام رینوپلاستی در تنفس خود دچار مشکل شوید.

از دیگر عوارض جراحی بینی فانتزی می توان به بروز کبودی در اطراف چشم ها، تورم بینی، صورت ، چشم ها و احساس درد پس از انجام عمل اشاره کرد. که تمامی موارد ذکر شده کاملا طبیعی بوده و به مرور زمان از بین می رود و نباید هیچ جای نگرانی برای افراد ایجاد کند. البته لازم به ذکر است که با انجام نکات مراقبتی قبل و بعد از جراحی می توانید میزان این عوارض را تا حد قابل توجهی کاهش دهید. علاوه بر آن انتخابیک جراح زیبایی خوب ،  متبحر و مجرب در شهر محل زندگی به کاهش عوارض گفته شده کمک بسیار زیادی می کند.

 

جراحی بینی فانتزی

 

نکات قابل توجه در رابطه با عمل زیبایی بینی فانتزی

افراد باید قبل از انجام جراحی زیبایی بینی فانتزی درباره آن نکات زیر را بدانند:

  • بینی گوشتی قابل جراحی به فرم فانتزی نیست

برای ایجاد قوس بر روی بینی و سربالا کردن نوک بینی لازم است تا این عضو صورت استخوان های قوی و مستحکمی داشته باشد که بینی گوشتی فاقد این ویژگی است. همچنین برای قابل مشاهده بودن این تغییرات باید پوست بینی نازک باشد که پوست بینی گوشتی، ضخیم و کلفت است. بنابراین از بهترین دکتر عمل بینی فانتزی خود انتظار معجزه نداشته باشید، زیرا این موضوع هیچ ارتباطی به میزان تبحر ایشان ندارد.

  • اصرار به کوچک کردن بیش از حد بینی نکنید
دکتر شعبانی بهترین جراح بینی بابل به دلیل تجربه و دانشی که دارند در صورتی که عمل جراحی بینی فانتزی برای شما مناسب نباشد و شما اصرار بیش از اندازه کنید نیز این عمل را انجام نخواهند داد، زیرا ایشان به خوبی بر این موضوع واقفند که بینی علاوه بر داشتن نقش در زیبایی، در تنفس افراد نیز بسیار اثرگذار است و کوچک کردن بیش از حد آن مشکلات تنفسی را برای فرد به دنبال خواهد داشت.

بهترین جراح بینی عروسکی

دکتر علی شعبانی، بهترین جراح بینی بابل، سالیان بسیاری است که در زمینه جراحی بینی فانتزی در حال فعالیت می باشد. ایشان توانسته اند در این راه به موفقیت های بسیار زیادی دست پیدا کنند. در صورت تمایل برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به صفحه اینستاگرام یا سایت ایشان مراجعه فرمایید و نمونه کار های عمل بینی فانتزی ایشان در بابل را مشاهده کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر