مراقبت های بعد از تزریق ژل

تزریق ژل یکی از ایمن ترین، موثر ترین روش برای جوانسازی پوست می باشد. این تکنیک در دسته روش های کم تهاجمی و مقرون به صرفه قرار دارد. به عنوان یک متقاضی تزریق باید از فرایند پروسه و نکات مراقبت های بعد از تزریق ژل آگاهی کامل داشته باشید.
از آن جایی که در زمان انجام پروسه نیازی به بیهوشی عمومی ندارد، دوره نقاهت یا ریکاوری آن بسیار ساده و راحت می باشد.
اگر از ژل برای جوانسازی پوست خود استفاده نموده اید یا قصد انجام آن را دارید، توصیه می کنیم با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

بلافاصله پس از تزریق

مهم ترین نکته در خصوص مراقبت های بعد از تزریق ژل این است که ممکن است بلافاصله پس از تزریق کمی کبودی، تورم، احساس خارش و یا غیره در نواحی تحت درمان احسان نمایید.

توصیه می شود از خاراندن، ماساژ دادن یا حتی دست زدن به این نواحی جدا خودداری فرماید، چرا که ورود هر گونه فشار به مناطق تحت درمان می تواند باعث حرکت ژل و در نتیجه کاهش اثر و ایجاد ناهواری در زیر پوست شود. به یاد داشته باشید که این عوارض کاملا طبیعی بوده و بعد از گذشت چندین ساعت یا یک روز از بین خواهند رفت.

اما لازم به ذکر است که اگر علائم گفته شده بیش از 3 روز طول انجامیدند و از بین نرفتند بهتر است سریعا به پزشک مراجعه فرمایید.

مصرف دارو برای انجام مراقبت های بعد از تزریق ژل

معمولا بعد از تزریق بر روی پوست خود احساس درد نخواهید کرد یا در صورت داشتن درد بسیار کم باشد. برای تسکین درد هرگز نباید از داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن یا ژلوفن استفاده نمایید. چرا که این دارو ها رقیق کننده خون هستند و در صورت مصرف می توانند باعث خونریزی و کبودی شوند. به جای مصرف این دارو ها می توانید با مشورت پزشک از استامینوفن استفاده نمایید.

مراقبت های بعد از تزریق ژل

مراقبت های بعد از تزریق ژل

  • کمپرس سرد

یکی از مهم ترین نکات مراقبت های بعد از تزریق ژل استفاده از کمپرس سرد می باشد. برای رفع کبودی ها و کاهش ورم صورت بعد از تزریق می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. معمولا این نوع روش جوانسازی یک روش درمانی کم عارضه است، اما همانند دیگر روش های درمان و زیبایی ممکن است عوارض را به همراه داشته باشد.

کبودی و تورم یکی از این مشکلات می باشد. کمپرس سرد به کاهش کبودی و ورم کمک بسیار زیادی خواهد کرد. برای این کار می توانید چندین تکه یخ را درون یک حوله تمیز قرار دهید و آن را هر ساعت به مدت یک ربع بر روی ناحیه تحت درمان قرار دهید.
البته برای اینکه سرما به پوستتان آسیب نزند می توانید هر یک ربع را به چندین دقیقه کوچک تر تقسیم نماید.
علاوه بر موارد ذکر شده می توانید از کرم ها و پماده های که پزشک برای کاهش کبودی تجویز می کند نیز استفاده نمایید.

  • اصلاح و آرایش صورت

بهتر است برای رعایت نکات مراقبت های بعد از تزریق ژل جهت اصلاح و آرایش صورت خود یک هفته صبر کنید. از آنجایی که در زمان آرایش کردن ممکن است بر روی پوست و نواحی تحت درمان فشار ایجاد شود، توصیه می شود استفاده از کرم و وسایل آرایشی را مدتی کنار بگذارید.

برای خروج از منزل و قرار گرفتن در معرض تابش نور خورشید به طوری که به پوستتان فشار وارد نشود می توانید از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایید. حتما به یاد داشته باشید که کرم های ضد آفتاب مصرفی باید دارای SPF بالاتر از 30 باشند. ​

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
Call Now Buttonتماس با دکتر