جراحی ترمیمی بینی

در بعضی از مواقع ، بیماران از نتیجه جراحی بینی خود احساس رضایت ندارند و تصور می کنند که ممکن است با انجام جراحی ترمیمی بینی فرم بینی شان بهبود یابد و اقدام به انجام این جراحی می کنند. اگر شما نیز یکی از کاندیدای جراحی بینی ثانویه می باشید ، پیشنهاد می کنیم مقاله تهیه شده توسط بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در بابل دکتر علی شعبانی را در ادامه به خوبی مطالعه نمایید.

جراحی ترمیمی بینی

عمل ترمیمی بینی در بابل با دکتر علی شعبانی

این جراحی ، به منظور رفع ایرادات به وجود آمده در جراحی قبلی و نیز ایرادات اصلاح نشده در جراحی پیشین انجام می شود. جراحی ترمیمی بینی ، با هر دو روش بی حسی موضعی و بیهوشی عمومی انجام می گیرد در برخی از مواقع بیماران مشکلات بسیار جزئی در ظاهر بینی خود دارد که ایراد بینی آن ها با بی حسی موضعی در مطب برطرف می شود ؛ برای نمونه در برخی از موارد شاهد خواهیم بود که قوز بینی بیماران به طور کامل در جراحی اولیه بینی ، برطرف نشده است در این صورت جراح بینی خوب و باتجربه در بابل دکتر شعبانی ، می تواند با انجام سوهان کشی ، اقدام به رفع برآمدگی بینی کند.

چه تفاوتی در جراحی بینی اولیه و ثانویه وجود دارد ؟

در جراحی بینی اولیه ، تمامی ساختار داخلی ، استخوان و حتی پوسته خارجی آن نیز دستخوش تغییراتی شده که ممکن است بخش هایی از بافت های طبیعی بینی نیز برداشته شود. این نوع تغییرات ایجاد شده در آناتومی بینی زیبا جویان ، جراح را در تکنیک جراحی ترمیمی بینی برای اعمال اصلاحات لازم محدود می کند. به همین منظور پزشک باید از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشد ، تا بتواند با وجود محدودیت ها و دشواری های بسیار زیاد در این پروسه جراحی هر نوع عارضه ای را به صورت کاملا بر طرف کند و بینی را هم به لحاظ زیبایی و عملکرد تنفسی بهبود بخشد. از دیگر تفاوت های این تکنیک ، بالا بودن احتمال استفاده از پیوند بافت غضروفی است. در واقع با حذف برخی بافت ها ، تراشیدن و شکسته شدن استخوان بینی به خصوص در بینی های گوشتی لازم است جهت حفظ ساختار تازه بینی از آن ها استفاده شود.

 

مشکلات قابل رفع با جراحی ترمیمی بینی

با انجام این نوع عمل جراحی ، بسیاری از مشکلات بیماران بر طرف می شود که برخی از آن ها عبارت اند از :

 • ترمیم نوک بینی
 • رفع قوز بینی
 • رفع انحراف بینی
 • بر طرف کردن کجی بینی
 • رفع غیرقرینگی حفره های بینی
 • و غیره

نکته بسیار مهمی که بیمارانی که قصد جراحی ترمیمی بینی را دارند باید به آن توجه کنند این است که این جراحی  پس از گذشت 1 سال از انجام جراحی اولیه بینی امکان پذیر می باشد. بسیاری از بیماران در این باره سوال دارند که چرا باید به مدت 1 سال صبر کنند و سپس اقدام به انجام این عمل کنند ؟ در پاسخ به این پرسش باید بگوییم پس از انجام جراحی اولیه ، یک سال زمان نیاز می باشد تا تورم بینی به طور کامل از بین برود و فرم اصلی بینی مشخص شود به همین دلیل جراحان بینی ، توصیه می کنند بیماران یک سال صبر کنند تا تمامی ایرادات بینی مشخص شود.

جراحی بینی ثانویه با استفاده از غضروف

در صورتی که بینی در پروسه جراحی بینی اولیه دچار آسیب دیدگی بسیار زیادی شده باشد و تغییرات ایجاد شده در آن بسیار باشد ، لازم است جهت اصلاح و بهبود آن از غضروف نیز استفاده شود. از بهترین غضروف های مورد استفاده در این تکنیک می توان به غضروف های گوش و دندان زیبا جویان نیز اشاره کرد.

غضروف گوش : دسترسی جراح بینی طی پروسه جراحی بینی ترمیمی به غضروف های گوش بسیار آسان تر از غضروف های دنده می باشد. در این پروسه برشی بر روی لاله گوش ایجاد شده که طی جراحی انجام خواهد شد و غضروف مورد نظر در محل مورد نظر جای گذاری شده و سپس به کمک بخیه در محل قرار می گیرد. محل برش جهت برداشت غضروف در مدت زمان کوتاهی بهبود یافته و به هیچ عنوان قابل مشاهده نمی باشد. همچنین توصیه می شود نگران حالت گوش های خود نباشید ، زیرا غضروف برداشته شده بسیار کم و ناچیز می باشد.

غضروف دنده : در صورتی که جراحی ترمیمی بینی با پیچیدگی های بسیار زیادی همراه باشد ، جهت بازسازی لازم است از غضروف های دنده بکار گفته شود. در این پروسه با برشی به میزان 4 الی 5 سانتی متر در قفسه سینه بیمار آغاز خواهد شد. غضروف مورد نیاز از دنده 6 برداشته می شود ، البته لازم به ذکر است که این جراحی هیچ گونه تاثیری بر دنده های بیمار نخواهد داشت. این پروسه درد بسیار زیادی را با خود به همراه ندارد و تنها ممکن است درد بسیار ناچیزی در قفسه سینه احساس شود ، که با مصرف دارو های مسکن توصیه شده از جانب پزشک می توان آن را نیز بهبود بخشید. البته انجام هر دو این تکنیک ها به میزان مهارت و تجربه بالای جراح بینی بستگی داشته ، که مانع از بروز مشکلات اساسی خواهد شد.

جراحی ترمیمی بینی

خطرات عمل ترمیمی بینی

جراحی ترمیمی بینی ، در صورتی که توسط بهترین جراح بینی دکتر علی شعبانی در بابل انجام شود باعث بروز عوارض در بیماران نمی شود اما در صورتی که جراح به میزان کافی در کار خود مهارت نداشته باشد ممکن است باعث بروز مشکلات جبران ناپذیری در بیماران از قبیل مشکلات تنفسی ، سوراخ شدن تیغه سپتوم و غیره شود.

برای انجام جراحی ترمیمی بینی به چه نکاتی دقت کنیم ؟

 • اولین نکته این است که هیچ گاه برای انجام این فرایند نباید عجله کنید. چرا که پس از انجام جراحی اولیه حدوداً یک سال زمان لازم است تا استخوان ، غضروف و ساختمان آسیب دیده بینی ترمیم شوند و نتیجه نهایی عمل مشخص شود.
 • دومین نکته ای که باید برای انجام این عمل جراحی در نظر بگیرید انتخاب جراح بینی ترمیمی می باشد. عمل جراحی ثانویه سختی ها و پیچیدگی های خاص خود را دارد از همین رو لازم است تا بهترین جراح بینی را برای انجام آن انتخاب کنید.
 • سوم اینکه لازم است حتما برای انتخاب یک جراح مناسب کمی تحقیق و بررسی کنید. برای این کار می توانید نمونه کار های عمل ترمیمی بینی پزشک مورد نظر خود را بررسی کنید.
 • چهارمین نکته این است که با پزشک خود در رابطه با علایق و اهدافی که از انجام این عمل جراحی دارید صحبت کنید.

میزان موفقیت جراحی ترمیمی بینی با دکتر علی شعبانی

همانطور که در طول مقاله گفته شد این عمل جراحی با چالش های بسیار زیادی که در جراحی اولیه وجود ندارد همراه است. به عنوان مثال با جای زخم ها و اسکار های همراه خواهد بود که پس از عمل نیاز به مراقبت و استفاده از روش های جوانسازی دارند. اما در رابطه با موفقیت آمیز بودن یا نبودن این پروسه باید بگویم که همه چیز به پزشک مورد نظر و میزان رعایت نکات مراقبت های بعد از آن بستگی دارد. در صورتی که افراد برای انجام عمل جراحی خود نزد پزشکی ماهر ، باتجربه و پر سابقه بروند و به خوبی درباره او تحقیق کنند و تمامی نکات مراقبت های بعد از جراحی را رعایت کنند می توانند به نتیجه ای ایده آل و مطلوب دست پیدا کنند. برای اکثر افرادی که تجربه یک عمل ناموفق را داشته اند مهم ترین انتظار بازگرداندن ظاهر طبیعی و متناسب به صورت است.

جراحی ترمیمی بینی

مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی در بابل

 • تا مدتی شنا کردن ممنوع می باشد.
 • تا دو ماه بعد از جراحی ترمیمی بینی استفاده از عینک ممنوع است اما استفاده از لنز تماسی نرم مانعی ندارد.
 • به طور کلی در صورتی که این عمل جراحی توسط جراح  خوب و ماهر در بابل دکتر شعبانی صورت گیرد، عوارضی نخواهد داشت. اما به طبع پس از هر عمل جراحی به دلیل ایجاد تغییرات ، بافت ناحیه مورد نظر دچار عوارضی هر چند گذرا می شود. این عوارض معمولا به صورت درد، تورم ، کبودی و گاهاً گلودرد رخ می دهد.
 • میزان و شدت عوارض ذکر شده می تواند در هر فرد متفاوت باشد و برای همه یکسان نیست. اما شما می توانید با رعایت یک سری اصول مراقبتی نسبت به کنترل آن ها اقدام نمایید.
 • استفاده از کمپرس یخ در کاهش تورم و کبودی صورت بسیار تاثیرگذار است. بنابراین به طور قطع توصیه می شود که حداقل تا 24 ساعت از آن استفاده کنید.
 • تا دو ماه استعمال دخانیات و نوشیدن الکل ممنوع می باشد چرا که موجب شدت پیدا کردن تورم بینی خواهند شد.
 • به منظور التیام گلودرد خود می توانید از مایعات گرم استفاده نمایید.
 • بهتر است روزی که از بیمارستان یا کلینیک مرخص می شوید، تنها از مایعات استفاده کنید. از روز بعد حداقل به مدت یک هفته از غذا های نرم و میکس شده میل نمایید.
 • استفاده از آب میوه های طبیعی همچون آب کرفس و آب آناناس در بهبود زخم ها و از بین رفتن کبودی صورت موثر می باشد.
 • رو به بالا و به صورت طاقباز بخوابید و حداقل تا یک ماه از خوابیدن به سمت پهلو و روی شکم خودداری نمایید.
 • از انجام هرگونه فعالیت روزمره و ورزشی که منجر به افزایش ضربان قلب شما می شود خودداری کنید. چرا که انجام این کار ها سبب تورم بیشتر صورت می شوند.

درمان اسکار موجود بر روی پوست بینی  با جراحی ترمیمی بینی !

در طول روند جراحی زیبایی بینی اولیه ، به منظور ایجاد تغییرات در چارچوب استخوانی و غضروفی بینی افراد ، ضربه هایی به بینی وارد خواهد شد و برش هایی نیز بر روی پوست بینی ایجاد می شود. در پی این رخ داد ها سلول های فیبروبلاست شروع به ترمیم فیبر های کلاژن و سایر پروتئین ها می کنند ، تا به فرایند بهبودی آسیب های وارد شده پوست کمک کنند. به همین منظور جهت تقویت پوست آسیب دیده ، بافت اسکار ضخیم ایجاد خواهد شد. در برخی موارد بسیار جدی این بافت و این اسکار ضخیم می تواند مشکلات زیبایی بسیاری را برای زیبا جویان به وجود آورد ، که با استفاده از جراحی بینی ترمیمی می تواند هرگونه بد شکلی و اسکار باقی مانده از جراحی بینی اولیه را بهبود بخشد.

 

پوست افراد طی رینوپلاستی ثانویه چه نقشی دارد ؟

بهتر است بدانید که پوست بینی همانند یک کاور عمل می کند ، در واقع پوست ساختار استخوانی را پوشانده و نتیجه حاصل از تغییرات اعمال شده را به نمایش می گذارد. جالب است بدانید که ضخامت بسیار بالای پوست نقش اساسی و بسیار مهمی در کاهش برخی عوارض داشته که از جمله مهم ترین آن ها می توان به التهاب و تورم و موارد دیگر نیز اشاره کرد. طی جراحی بینی استخوانی جراح ، در برابر بافت اسکار زیر پوست و ضخامت بالای پوست مقابله می کند. البته این پروسه نوعی چالش بوده که جراح بینی ماهر و با تجربه می تواند از عهده آن بر اید. در نتیجه بهتر است بدانید که مقدار بافت سفتی که بعد از رینوپلاستی با ان مواجه می شوید ، به طور معمول در افراد با پوست ضخیم بسیار بیشتر است که این موضوع سبب افزایش پیچیدگی پروسه جراحی ترمیمی بینی می شود. بنابراین بهتر است بدانید که پوست ضخیم و همراه با چربی از ویژگی های بینی های گوشتی بوده و پوست بینی استخوانی بسیار نازک و ظریف است.

تکنیک مورد استفاده در جراحی بینی ثانویه چیست ؟

بهتر است بدانید که به طور کلی جراحی بینی با استفاده از دو روش باز و بسته انجام می شود ، بنابراین در صورتی که مشکلات بینی فرد پس از جراحی اولیه بسیار کم و نا چیز باشد ، پزشک ناهنجاری های به وجود آمده را درجراحی ترمیمی بینی با تکنیک بسته و با ایجاد برش هایی داخل بینی انجام خواهد داد که پس از اتمام برش ها با استفاده از بخیه های جذبی بسته خواهند شد. اما در صورتی که مشکلات موجود بسیار زیاد باشد و نیاز باشد تا بهترین جراح بینی دکتر علی شعبانی در بابل دسترسی کافی به نقاط مختلف بینی را داشته باشد ، از پروسه باز استفاده خواهد کرد که طی آن پوست موجود بر روی بینی به طور کامل برداشته شده و بخیه های ایجاد شده بعد از هفت الی ده روز نیاز به کشیده شدن دارند.

هزینه عمل ترمیمی بینی با دکتر علی شعبانی در بابل !

از عوامل تاثیر گذار در قیمت جراحی ترمیمی بینی ، می توان به مواردی هم چون میزان ایرادات بینی ، دستمزد جراح ، تجربه جراح بینی ، شرایط بیماران ، هزینه بیمارستان و غیره اشاره کرد ؛ با توجه به موارد گفته شده هزینه این جراحی ، پس از اینکه بیمار توسط جراح بینی معاینه شد مشخص می گردد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی ترین
جدیدترین بیشترین رای
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات
شیدا
شیدا
4 ماه ها گذشته

جناب دکتر من دو سال پیش جراحی ترمیمی بینی انجام دادم و الان استخوان بینیم شکسته ممکنه مشکلات تنفسی برام به وجود بیاد و بهبود پیدا نکنه؟

Call Now Buttonتماس با دکتر